Nová stránka Nová stránka

Táto stránka slúži ako archív združenia Utopia.

Aktuálne informácie o projektoch a aktivitách združenia nájdete na novej stránke, na ktorú postupne presunieme aj celý archív:

nova.utopia.sk

Správy Správy

Integrácia oslobodí kontinent od dominancie dolára

Autor/ka: Angelica Antia Azuaje

Najdôležitejšími cieľmi synergie medzi Bolívarskou alianciou Amerík (ALBA) a Jednotným systémom regionálnej kompenzácie (sucre) je vyrovnať asymetrie medzi národmi a vytvoriť aliancie a dohody medzi latinskoamerickými krajinami, vysvetlil Eudomar Tovar, prezident sucre. Sucre bude životne dôležitým nástrojom pre našich ľudí, pretože nám pomôže posilniť suverénnu produkciu, aby sme udržali ekonomickú štruktúru zodpovedajúcu realite každej krajiny”, vyhlásil.   

Čítať ďalej...
Zdroj: Venezuelanalysis http://venezuelanalysis.com/analysis/5324

Antiautoritárska ekonomika

Autor/ka: Dimitri Konstantinou

Najrozsiahlejšia grécka antiautoritárska sieť sa pripravuje na celoštátne stretnutie, ktoré prebehne 8. až 9. mája 2010. Stretnutie zaháji zvláštne časové obdobie, ktoré bude kľúčové pre hnutie samotné rovnako ako pre budúcnosť finančnej organizácie gréckej spoločnosti. V mojej mysli uviazla jedna fráza z brožúry, ktorú vydali s popisom rámca a návrhov hnutia, čo je obvyklý signál zrelosti a sebavedomia: „... keď vzplanie hnev, nezostane kameň na kameni.“ To je výzva.

Čítať ďalej...
Zdroj: Zcommunications http://www.zcommunications.org/anti-authoritarian-economy-by-dimitri-konstantinou

Čo všetko môžu robiť prepustení pracovníci s opusteným hotelom?

Autor/ka: Spracovala: Silvia Ruppeldtová

Video ukazuje módnu prehliadku v hoteli Bauen, ktorý v centre argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires vo forme kooperatívu spravujú jeho bývalí zamestnanci. Budova v súčasnosti slúži ako hotel a zároveň ako miesto stretávania sa argentínskych ľavicovo orientovaných pracovných skupín. Niektorí z kooperatívnych spoluvlastníkov v ňom aj bývajú.

Čítať ďalej...
Zdroj: Maniacm http://www.youtube.com/watch?v=C0ZUWtfLR9w

Vedľajšie účinky geneticky modifikovaných plodín

Autor/ka: David Gutierrez

Americká akadémia environmentálnej medicíny vydala vyhlásenie, že „existuje viac ako náhodné spojenie medzi geneticky modifikovanými potravinami a nežiaducimi dopadmi na zdravie. Ide o kauzálnu spojitosť". Popri tom upozornila verejnosť, aby sa vyvarovala geneticky modifikovaným potravinám. Z veľkého počtu štúdií a prípadov vyplýva, že geneticky modifikované potraviny vedú k rozličným zdravotným problémom, vrátane zrýchleného starnutia, dysfunkcie imunitného systému, poruchy tvorby inzulínu, poškodenia orgánov či poruchy rozmnožovania. 

Čítať ďalej...
Zdroj: NaturalNews.com http://www.naturalnews.com/028245_GM_food_side_effects.html

Útok na kultúru pažravosti

Autor/ka: Linda McQuaig

Každý, kto dúfal, že finanční obri z Wall Street dostanú príučku, musel trpieť, keď videl Baracka Obamu obhajovať absurdne veľké bankové bonusy

Čítať ďalej...
Zdroj: Thestar http://www.thestar.com/opinion/editorialopinion/article/797733--mcquaig-culture-of-greed-under-attack

Facebook Facebook

Utopia RSS Utopia RSS

RSS