Nová stránka Nová stránka

Táto stránka slúži ako archív združenia Utopia.

Aktuálne informácie o projektoch a aktivitách združenia nájdete na novej stránke, na ktorú postupne presunieme aj celý archív:

nova.utopia.sk

Správy Správy

Dúhový PRIDE Bratislava, 22. máj 2010!
Dve pesničky na najbližšiu sobotu

Autor/ka: lubakoba

Možno to nie je bohvieaký aktivizmus – natočiť video k pesničke Lily Allen, naprázdno otvárať ústa, mykať hlavou, strihať nohami, jednoducho, predvádzať sa v amatérskom hudobnom klipe. A možno je. Podobne ako v poľskej kampani Nech nás zbadajú, aj v klipe, ktorí natočili priaznivkyne a priaznivci záhrebského pochodu hrdosti, ide o vystúpenie z neviditeľnosti, verejný coming out. Myslím, že pre ľudí, ktorí v klipe účinkujú, pre ich rodiny a známych, to znamená veľa.

Čítať ďalej...

Teplé linky

Autor/ka: lubakoba

Si lesba a ešte nemáš svoju vizitku? Stiahni si túto: „Práve ste sa rozprávali s lesbou. Okrem mňa je tu ešte 99 999 našich.“

Čítať ďalej...

Vo Venezuele predstavili zamestnaneckú samosprávu v spoločnostiach surovinového priemyslu

Autor/ka: Tamara Pearson

Pätnásteho mája prezident Hugo Chávez uviedol do úradu riaditeľov štátom vlastnených spoločností, ktoré tvoria Venezuelskú korporáciu Guayany (CVG). Vybrali ich pracovné skupiny zamestnancov a ratifikoval prezident. Chávez tiež ohlásil viacero opatrení, medzi nimi niekoľko znárodnení a postupov na elimináciu outsourcingu, ktoré majú napomôcť k ďalšej implementácii Plánu socialistická Guayana.

Čítať ďalej...
Zdroj: Venezuelanalysis http://venezuelanalysis.com/news/5369

Hnev v „hrdzavom páse"

Autor/ka: Noam Chomsky

Osemnásteho februára narazil 53- ročný počítačový technik Joe Stack svojím malým lietadlom do budovy v Austine v štáte Texas a zasiahol úrad daňovej služby (IRS). Spáchal samovraždu, pričom jednu osobu zabil a ďalšie zranil.

Čítať ďalej...
Zdroj: Inthesetimes http://www.inthesetimes.com/article/5938/rustbelt_rage/

Európska kríza v zrkadle skúseností Latinskej Ameriky

Autor/ka: Raúl Zibechi
Sledujem z blízka európsku krízu, a obzvlášť pozorne to, čo sa odohráva v Španielsku. Možno aj preto, že nemôžem a ani nechcem zmietnuť zo stola takmer dve desaťročia, ktoré som prežil na Iberskom polostrove v čase, keď tam zúril vojenský autoritatizmus. Práve preto, že ma to zaujíma aj bolí, chcel by som sa krátko zamyslieť nad posledným priebehom  sociálnych bojov v Latinskej Amerike a nad tým, o čom si myslím, že by mohlo prispieť k úvahám ľudí, ktorí dnes v Európe bojujú proti brutálnej ofenzíve finančného kapitálu voči pracujúcim ľuďom.  
Čítať ďalej...
Zdroj: Alainet http://www.alainet.org/active/38011

Facebook Facebook

Utopia RSS Utopia RSS

RSS