Zverejňovač príspevkov Zverejňovač príspevkov

Späť

Grécki farmári chcú vytvoriť sieť s lacnými potravinami

Autor/ka: -

Agentúra AP oznámila, že Elias Tsolakidis, vedúci projektu, ktorý pomáha gréckym farmárom predávať ich produkty priamo zákazníkom za výhodnú cenu, dúfa vo vytvorenie celoeurópskej siete, ktorá by sa vyhla spostredkovateľom a prospievala producentom a konzumentom.

V sobotu 17. marca v severogréckom meste Katerini dohliadal Elias Tsolakidis na predaj 101 ton múky. Výrobcovia ju predávali za cenu 50 centov za kilogram. Múku si objednalo skoro 2100 ľudí, ktorí si ju prišli vyzdvihnúť v päťkilových baleniach. V supermarkete by za kilogram múky podľa Tsolakidisiho zaplatili okolo 1.20 eura. Asociácia producentov múky poznamenala, že všetka predávaná múka pochádza z domácky vypestovanej pšenice.

Úsilie o priamy predaj súvisí so zápasom Grécka s ťažkou finančnou krízou, okresanými dôchodkami a výplatami, ako aj s nezamestnanosťou presahujúcou 20 percent.

Farmári sa vyjadrili, že svoje zemiaky boli donútení predávať za 11 centov za kilogram, hoci náklady na pestovanie predstavovali až 20 centov na kilogram. V supermarketoch sa potom zemiaky predávali za 70 centov. Potom, ako sa v Grécku uskutočnilo niekoľko podobných priamych predajov, supermarkety začali predávať zemiaky za cenu už od 29 centov za kilogram.

Tsolakidis chce úsilie rozšíriť aj za grécke hranice. „V priamom kontakte s výrobcami je v Európe už niekoľko grassroot organizácií. S podobnými organizáciami spolupracujeme vo Francúzsku a v Španielsku."

Preložil a upravil Martin Jankovič

Fotografia: comprock

Zdroj: Greek Reporter http://greece.greekreporter.com/2012/03/18/greek-farmers-want-to-make-%CE%B5urope-wide-cheap-food-network/
Priemerne (0 Hlasy)