Projekt má ambíciu koncentrovať informácie z rôznych zdrojov o občianskej participácii v stredoeurópsom regióne.

Súčasťou projektu je technologická a metodická podpora aktívnych občanov, komunít, samospráv a iných inštitúcií zavádzajúcich prvky občianskej a zamestnaneckej participácie.

Téme Participatívnych rozpočtov ako jednej z aplikácie občianskej participácie na úrovni samospráv sa venuje aj projekt Porto Alegre.

Novinky z komunít Novinky z komunít

Späť

RE: vizum do Vietnamu

RE: vizum do Vietnamu
Odpoveď
24.8.2021 0:53 ako reakcia na Anonym.
Zalozena Slovakom zijucim vo Vietname. Nasim cielom je pomahat slovenskym cestovatelom pri spoznavani tejto krajiny. Zdielame nase dlhorocne skusenosti, poskytujeme cenne a uzitocne rady, ktore sa Vam pri ceste po Vietname mozu hodit. Sprostredkovavame kompletne zajazdy, poskytujeme sprievodcovske sluzby a zabezpecujeme viza. 
Ak chcete vycestovat do Vietnamu, potrebujete [url=https://www.hotels-in-vietnam.com/vietnam/vietnam-visa.html]vizum do Vietnamu[/url] a musite mat platny cestovny pas minimalne 6 mesiacov po vstupe do krajiny. Dieta do 14 rokov, ak uz je uvedene v ziadosti plnoletej osoby, nemusi ziadost o viza podavat osobitne.

Potrebne doklady na ziskanie [url=https://getvietnamvisa.com/]Vietnam viza[/url]:
- cestovny pas platny najmenej 6 mesiacov po navrate a jedna volna dvojstranka v pase
- 2 x fotografia v rozmere 4 x 6 cm

Poplatok za vybavenie:
- jednovstupovych viza na jeden mesiac 14 US$/osoba + 25 usd stamping fee na letisku
- jednovstupovych viza na tri mesiace 28 US$/osoba + 25 usd stamping fee na letisku
- viacvstupovych viza na jeden mesiac 19 US$/osoba + 50 usd stamping fee na letisku
- viacvstupovych viza na tri msiace 45 US$/osoba + 50 usd stamping fee na letisku

Ako to funguje?
pokial mate zaujem o sprostredkovanie viz, potrebujeme od Vas informacie z pasu (napr. zaslete nam scan) a Vasu letenku, zaplatite poplatok za vybavenie podla druhu viz.
spracovanie viz trva 3 dni nasledne Vam posleme pozyvaci list a vstupny/vystupny formular, kde vyplnite vsetky potrebne informacie. Usetri Vam to cas na letisku po prilete, ked si ho pojdete dat opeciatkovat. Vsetky doklady predlozite na imigracnom a zaplatite prislusny poplatok za viza 25 usd alebo 50 usd

Novinky Novinky

utopia.sk

Právo na mesto a distribúcia priestoru

Myšlienka na právo na mesto je úzko spätá s francúzskym filozofom Henrym Lefebvreom. Jeho práca je reakciou na spoločenské vzťahy v liberálnom kapitalizme, ktoré tvarujú podobu dnešných miest. Lefebre vyzýva k radikálnej reštrukturalizácii spoločenských, politických a ekonomických vzťahov v meste a k prepracovaniu aktuálnej štruktúry liberálno-demokratického občianstva. Jeho koncept práva na mesto prepracováva rozhodovací proces v meste: preorientováva našu pozornosť od rozhodovania štátu smerom k produkcii mestského priestoru.

utopia.sk

Participatívny rozpočet pre Lisabon

Medzi európske mestá, ktoré hľadajú riešenie starých problémov ako aj rôznych novodobých komplikovaných fenoménov urbanistického, demografického a sociálneho rozvoja, už patrí aj hlavné mesto Portugalska Lisabon. Participatívny rozpočet sa ukazuje ako efektívne inovatívne riešenie najmä pre veľké mestá, ktoré bývajú (v niektorých súvislostiach paradoxne) veľmi často najväčšmi postihnuté hospodárskou krízou ako aj odcudzením jeho vlastných a novoprichádzajúcich obyvateľov.

utopia.sk

Ako hľadať spôsoby ochrany kultúrneho dedičstva

Medzi projekty v Latinskej Amerike, ktoré môžu poslúžiť ako dobrá inšpirácia aj pre Slovensko, určite patria prípady úspešnej rekonštrukcie historických objektov zdanlivo beznádejne odsúdených na zánik, a to nielen pre nedostatok financií, čo sa najčastejšie uvádza len ako vhodné a údajne neprekonateľné alibi, ale predovšetkým pre vytrvalý nezáujem obyvateľov, vedenia mesta či dediny alebo, ako je to často aj v prípade Slovenska – všeobecnej apatie, ktorá predpokladá, že daný stav je síce smutný, ale nedá sa zmeniť, lebo ľudia jednoducho nemajú žiadny vplyv.

utopia.sk

Participatívny rozpočet v Porto Alegre

Pri hľadaní spôsobov riešenia situácie sa o alternatívnom lokálnom  rozvoji začalo v Brazílii nanovo hovoriť až s vypuknutím krízy v 80.tych rokoch 20. storočia. Vzhľadom na sociálno-historický kontext a urbanistickú politiku príznačnú pre krajiny tretieho sveta, pri ktorej dochádza k čoraz hlbšiemu vylučovaniu celých skupín obyvateľstva a následne k ich právnej kriminalizácii neprekvapuje, že doposiaľ najznámejší medzinárodný model spravovania mesta sa začal práve v Latinskej Amerike.

utopia.sk

Participatívne rozpočty – nástroje participatívnej demokracie

Od definície k úsiliu

Participatívny rozpočet je proces priamej, dobrovoľnej a všeobecnej demokracie zabezpečujúcej ľuďom možnosť diskutovať o všetkom, čo sa týka verejného rozpočtu a politiky a zároveň prijímať relevantné rozhodnutia. Občan tak nielen že volí, ale je priamo vtiahnutý do procesu... Uribatam de Souza

utopia.sk

Realizovať utópie

V jednom rozhovore týkajúcom sa sčasti narastajúcemu významu Latinskej Ameriky v súčasnej geopolitike odpovedal slovinský filozof a psychoanalytik Slavoj Žižek, že ani tak nie je zaujímavé sledovať kroky, ktoré podstupujú krajiny takzvaného centra, ale tie postupy, ktoré uskutočňujú krajiny takzvanej periférie. Prirodzene, centrum a periféria majú vždy viaceré ťažiská.

utopia.sk

Veselý prístav Bratislava

Stop urbicíde – genocíde mesta!